Faqja e pare Sitemap Kontakto

Logo  

 

 
                        VERSO    
o
                             

 

SPECIFIKIME                       

SPECIFIKIMI I MOTORRIT

1.8 VALVAMATIC
BENZINE

2.0 LD-4D (DOHC)
DIESEL

2.2 LD-CAT
DIESEL
150 6A/T

KONSUMI MESATAR

 

 

 

QYTET(L/100KM)

8.9/8.7

7

8.4

JASHTE QYTETI

5.7/5.9

4.5

5.8

I KOMBINUAR

6.9/7.0

5.4

6.8

MOTORRI

 

 

 

NUMRI I CILINDRAVE

4 ne linje

4 ne linje

4 ne linje

SISTEMI I INJEKTIMIT

Injeksion Direkt Elektronik

Injeksion direct Common-Rail

Injeksion direct Common-Rail

CILINDRATA

1798

1998

2231

FUQIA MAX(KW/Xh.p.min)

108/6400

93/3600

110/3600

KOPIA MAX(Nm/Xh.P.min)

180/4000

310/1800÷2400

340/2000÷2800

MEKANIZMI I VALVOLAVE

16 Valvola DOHC
VVT-i

16 Valvola DOHC

16 Valvola DOHC

FUQIA MAX(KUAJ)

147/6400

126/3600

150/3600

RAPORTI I KOMPRIMIMIT

10.5 : 1

15.8 : 1

15.7 : 1

TRANSMISIONI

 

 

 

TIPI I kambios

6M/T
Multidrive S(7)

6M/T

6A/T

PERFORMANCA

 

 

 

SHPEJTESIA MAX(km/h)

190/185

185

195

PERSHPEJTIMI(0-100km/h)

10.4/11.1

11.3

10.1

EMISIONI

 

 

 

Niveli i ndotjes

Euro 5

Euro 5

Euro 5

CO2 (g/km)

162/164

140

178

SUSPENSIONET

 

 

 

PARA

MacPherson

MacPherson

MacPherson

PRAPA

Krah  perdredhes

Krah perdredhes

Krah perdredhes

FRENAT

 

 

 

PARA

Disk me  ventilim

Disk me ventilim

Disk me ventilim

PRAPA

Disk

Disk

Disk

DIMENSIONET

 

 

 

PESHA

1505

1525

1625

GJATESIA

4440

4440

4440

GJERESIA

1790

1790

1790

LARTESIA

1620

1620

1620

GJAT.MIDIS AKSEVE

2780

2780

2780

KOEFICIENTI (Cx) AERODINAMIK

0.295

0.295

0.295

 

GARANCIA 3 VJET OSE 100.000 km                            www.toyota.com.al

 

 
 
Makinat Cmime dhe oferta Sherbime dhe Aksesore Te reja Rreth Toyotes