Faqja e pare Sitemap Kontakto

Logo  

 

SPECIFIKIME                       

SPECIFIKIMI I MOTORRIT

2.5 D-4D 95 hp
Diesel

2.5 D-4D 117 hp
Diesel

KONSUMI MESATAR

 

 

QYTET(L/100KM)

10.8

11

JASHTE QYTETI

7.1

7.3

E KOMBINUAR

8.5

8.6

MOTORRI

 

 

NUMRI I CILINDRAVE

4 ne linje

4 ne linje

SISTEMI I INJEKTIMIT

Direkt “common rail”

Direkt “common rail”

DISTRIBUTORI

TURBO INTERCOOLER

TURBO INTERCOOLER

NR .  I VALVOLAVE

16 DOCH

16 DOCH

CILINDRATA

2494 cc

2494 cc

FUQIA MAX(KW/Xh.p.min)

70/3600

86/3600

KOPIA MAX(Nm/Xh.P.min)

230/1600-2400

294/1600-2400

FUQIA MAX(KUAJ)

95

117

RAPORTI I KOMPRIMIMIT

17,4:1

17,4:1

TRANSMISIONI

 

 

TIPI I TRANSMISIONIT

Prapa
(4WD)

Prapa
(4WD)

PERFORMANCA

 

 

SHPEJTESIA MAX(km/h)

147

152

PERSHPEJTIMI(0-100km/h)

22.4

18.6

EMISIONI

 

 

Klasi EURO

IV

IV

CO2 (g/km)

224

228

SUSPENSIONET

 

 

Para

Dopio krah me shufer stabilizatori & susta

Dopio krah me shufer stabilizatori & susta

Prapa

Krah Gjysem-shine me susta spirale

Krah Gjysem-shine me susta spirale

FRENAT

 

 

PARA

Disk me ventilim

Disk me ventilim

Prapa

Tamburo

Tamburo

KAPACITETI I SERBATORIT

 

 

KAPACITETI L

75

75

DIMENSIONET

LWB(SWB)

LWB(SWB)

PESHA (kg)

1760-1925

1760-1925

PESHA TOTALE (kg)

3000(2700)

3000(2700)

GJATESIA (mm)

5240(4795)

5240(4795)

GJERESIA (mm)

1800

1800

LARTESIA (mm)

1995

1995

GJAT.MIDIS AKSEVE (mm)

3430(2985)

3430(2985)

RREZJA E RROTULLIMIT

6.2 m(5.5)

6.2 m(5.5)

PESHA MBAJTESE (kg)

1240-1075(945)

1240-1075(945)

 

GARANCIA 3 VJET OSE 100.000 km
 
 
Makinat Cmime dhe Broshura Sherbime dhe Aksesore Te Reja Rreth Toyot-es